«Чăваш пики – 2021»

«Чăваш пики – 2021»И.Я. Яковлев ячĕллĕ Чăваш патшалăх педагогика университечĕн чăваш тата вырăс филологийĕн факультечĕ «Чăваш пики – 2021» («Чувашская красавица – 2021») конкурс ирттерет. Ăмăрту пултаруллă çамрăксене пулăшас, чăваш культурипе йăли-йĕркине упраса хăварас тĕллевпе иртет.
Конкурса хутшăнма И.Я. Яковлев ячĕллĕ Чăваш патшалăх педагогика университетĕнчи тĕрлĕ факультетра вĕренекен чăваш хĕрĕсене йыхравлатпăр. Пикесене жюри членĕсем пур енлĕн хакласа вĕсенчен чи ăслине, чи пултаруллине, чи илемлине суйласа илĕç. Хакланă чухне пултарулăха, чăвашлăх туйăмĕ пуррипе çуккине тĕпе хурĕç, сцена культури, халăхпа пĕр чĕлхе тупма пĕлни, сăпайлăх, илемлĕх, тавра курăм – чăваш хĕрĕн чи паха енĕсене туллин кăтартма пĕлнине шута илĕç.
Конкурс ака уйăхĕн 29-мĕшĕнче 14.00 сехетре ЧППУн тĕп корпусĕнчи акт залĕнче иртет.
Пурне те ырă сунса кĕтетпĕр!!!

29 апреля в Чувашском государственном педагогическом университете им. И. Я. Яковлева состоится вузовский конкурс «Чăваш пики – 2021»
(«Чувашская красавица – 2021»), организатором которого выступает кафедра русского и чувашского языков факультета чувашской и русской филологии.
Целью конкурса является выявление и поддержка талантливой молодежи, сохранение культуры, традиций и обычаев чувашского народа, развитие общественных, социальных и культурных связей среди студентов ЧГПУ им. И.Я. Яковлева.
В конкурсе могут принять участие студенты всех факультетов Чувашского государственного педагогического университета им. И.Я. Яковлева. Жюри будет оценивать свободное владение чувашским языком, сценическую культуру, коммуникабельность, знание этикета, чувство юмора, грацию, интеллектуальные и творческие способности, артистическое мастерство конкурсанток.
Участницы конкурса должны подать заявки в оргкомитет до 19 апреля 2021 г.

Положение [25,34 Kb]

Фото А. Исаева